Jdi na obsah Jdi na menu
 


Činnost v roce 2013

31. 12. 2013

18. 1. 2013  -Výroční hasičská schůze okrsku Zdislavice ve Chlumu.

- V 18:40 hodin jeli Tomáš Kučera čp. 29, Petr Kučera čp. 29, Jaroslav Filip ml. čp. 7 na výroční hasičskou schůzi okrsku Zdislavice. Ta se konala ve Chlumu v tamní budově obecního úřadu. Zúčastnili se zástupci všech sborů: Chmelná, Chlum, Zdislavice, Rataje, Malovidy , Miřetice, Javorník a Kuňovice. Na schůzi byla mimo jiné zhodnocena činnost okrsku v roce 2012. Jednalo se také o pořádání okrskové soutěže, ale o její zorganizování neměl žádný sbor zájem. Na schůzi byly též delegáti z výkonného výboru OSH Benešov paní Eva Vovsíková a pan Antonín Vovsík z Jablonné. Ti v diskusi upozornili na několik nedostatků v průběhu schůze a na všeobecně špatný přístup k postupovým okrskovým soutěžím. To ale přítomní hasiči vysvětlovali zavedením několika nesmyslných a hlavně pro mladé soutěžící demotivujících pravidel pro tyto soutěže. Dále informovali o změně pojistné smlouvy, na kterou se vztahují členské příspěvky, jejíž pojistné se nově nevztahuje na události vzniklé nedodržením několika vypsaných bodů, ze kterých je pro všechny asi nejzásadnější nepoužití přetlakových ventilů při požárním útoku nastavených na předepsaný tlak.

   K občerstvení se podávalo pivo a sekaná. Každý sbor zaplatil příspěvek 500 Kč.

 

17. 1. 2013 – Členská schůze sboru.

- Od 19.00 hodin se konala hasičská schůze. Projednávalo se dovybavení soutěžního družstva.  Zakoupí se nové přilby, 3 hadice B, 2 savice a k nim šroubení a další potřebný materiál. Dále se určil termín (čtvrtek 24. 1.) vybírání členských poplatků, roznosu pozvánek a lístků na hasičský bál.

   Hlavním bodem bylo projednání pořádání a organizace hasičského bálu v sobotu 2. 2. 2013 s kapelami Chmelařinka a Nesbend.

   V diskusi se mluvilo o dalších záležitostech.

   Zúčastnili se: Tomáš Kučera čp. 29, Josef Krejčí čp. 5, Stanislav Filip ml. (Čechtice) čp. 17, Jaroslav Filip ml. čp. 7, Petr Kučera čp. 29, Petr Filip čp. 32, Jiří Filip ml. (Praha) če. 3, čp. 24, Zdeněk Bělohlávek čp. 42, Tomáš Martínek st. čp. 39, František Turek čp. 35, Ladislav Kamarýt ml. čp. 34, Lukáš Kučera čp. 29, Pavel Vlach (Čechtice) čp. 9.

 

2. 2. 2013 – Hasičský bál s kapelami Chmelařinka a Nesbend.

- Hasičský bál ve Chmelné se konal opět první únorovou sobotu, letos tedy 2. 2. 2013. V předešlých dnech byla v kuchyni kulturního domu dokončena montáž nových skříněk kuchyňské linky a dalšího zařízení, tím se tak vylepšilo další využívání zázemí. Během týdne se také postupně začaly shromažďovat ceny do tomboly.

   V pátek před bálem se v kulturním domě sešlo bezmála 30 lidí na přípravu a doladění organizace. Důkladně se vydrhla a umyla parketová podlaha v sále, připravilo se maso na guláš, lístky na tombolu, v hasičárně se připravily prostory pro výčep a tombolu a roznosily se stoly a židle. Pro zúčastněné bylo poté připraveno malé pohoštění, ovarová kolena, a tak potom všichni ve výborné náladě společně poseděli a pohovořili. Někteří z tohoto vydařeného večera odcházeli ve velmi pozdních nočních hodinách.

   Na Hasičský bál byly opět pozvány dvě, již tradiční kapely, domácí Chmelařinka a vyhlášená kapela Nesbend z Nesměřic, která je nejen ve Chmelné velmi oblíbena.

   Na sobotní večer bylo od pátku téměř vše připraveno, přes den se už jen uvařil guláš, očíslovaly ceny v tombole a dodělávaly se některé drobnosti.

   Po 20:15 hodině zahájila hasičský bál kapela Chmelařinka a několik tanečních párů se hned začalo objevovat na tanečním parketě. Po nich hrála kapela Nesbend, hosté se začínali dobře bavit a všichni si užívali dobré nálady. Obě kapely se střídaly, takže během večera nebyly větší hudební přestávky a každý si mohl zatancovat podle svého.

   Během večera byly prodávány lísky do tomboly, po jejichž zakoupení a rozbalení se výherce ihned dozvěděl, zda vyhrál některou z 333 cen. V tombole bylo mnoho hodnotných a užitečných věcí, mimo jiné, různé věci pro kutily, poukazy na stavební materiál či na živého kapra, poukazy s volným vstupem na kulturní akce pořádané ve Chmelné, na rozbory vody, také několik poukazů na pivo nebo panáka, ale i poukaz na tanec se starostou obce a chmelenskou první dámou (-: Dále elektrický zastřihovač zeleně, kávovar, vodní čerpadlo, digitální foťák a mnoho dalších zajímavých cen. Nashromáždilo se i hodně pytlů brambor, alespoň jeden vyhrál snad každý, takže to po vydání tomboly vypadalo na sále jako v bramborárně. Samozřejmě se sešlo i pár tradičních cen jako jsou kalendáře, propisky, které ovšem mají také své uplatnění.

   Kolem 23. hodiny nás „poctilo“ svým příjezdem několik návštěvníků z Křešína, kde právě zavřeli hospodu a hledali další vyžití. Během večera měli pár potyček s hosty, při nichž to odneslo několik sklenic, což by ani tak nevadilo, s tím se musí počítat, hlavně ale poškodili v našem nově dobudovaném kulturním domě troje dveře na toaletách, co nás dost mrzí, protože budova je nedávno zkolaudována a na jaro se připravuje slavnostní otevření.

   Výborná nálada panovala celý večer, hosté se bavili, výčep byl dobře vybaven a byl i hojně navštěvován. Vyprodalo se skoro všechno zboží, které bylo na tuto akci připraveno, takže se i podle toho může soudit, že se líbilo (-: Jen nebýt té nemilé návštěvy z Křešína.

   Jsme rádi, že na hasičský bál ve Chmelné přišlo jako loni kolem 160 lidí, a že snad všichni byli potěšeni. Ani tentokrát muzikanti z obou kapel nezklamali a ke vší spokojenosti bavili všechny hosty, kteří je za jejich výkony jak se patří odměňovali. Děkujeme všem, kdo s námi strávil tento večer, a těšíme se se všemi na další setkání.

   Potěšující byla i hojná účast při přípravách a pomoc od chmelenských občanů se snahou všech o co možná nejlepší zajištění takovéto kulturní akce v obci. Dobře jsme tak navázali na předchozí dva úspěšné hasičské bály, které se po několika letech ve Chmelné konaly.

   Kapela Chmelařinka hrála ve složení: František Kučera čp. 29 – tenorsaxofon, zpěv, Josef Jankovský čp. 4 – altsaxofon, klávesy, Pavel Novák st. čp. 19. – trombon, zpěv, Jaroslav Filip st. čp. 7 – klávesy, Josef  Vógl (Miřetice) – bicí, Jaroslav Štolle (Vlašim) – basová kytara


   Výdělek byl 22 520 Kč.

 

4. 2. 2013  - Nákup nového vybavení pro soutěžní družstvo.

- Zakoupily se 3 hadice „B“ – 9 075 Kč, dvě savice – 5978 Kč, 8 soutěžních helem – 8 664 Kč, dále hadicové spojky „C“ a „B“, těsnění a další materiál. Celkem vše stálo i s poštovným 25 859 Kč. Používané hadice a savice jsou minimálně 20 let staré, a také již dosluhují a helmy, ve kterých se soutěží jsou staré nejméně 40 let a nesplňují předpisy pro požární sport, proto se tato výzbroj a výstroj koupila nová.

 

5. 4. 2013 – Členská schůze sboru.

- Od 19.00 hodin se konala hasičská schůze. Přítomní byli seznámeni s informacemi z výroční okrskové schůze, na které se hlavně probíralo uspořádání okrskové soutěže, ale žádný sbor o to neměl zájem. Delegáti z OSH Benešov, kteří na schůzi byli zkritizovali průběh této schůze a přístup k postupovým soutěžím. Dále informovali o změně pojistné smlouvy, na kterou se vztahují členské příspěvky, jejíž pojistné se nově nevztahuje na události vzniklé nedodržením několika vypsaných bodů, ze kterých je pro všechny asi nejzásadnější nepoužití přetlakových ventilů při požárním útoku nastavených na předepsaný tlak. Tato pojistka je hrazena z členských příspěvků a ze strany SHČMS (Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska) nám kromě placení funkcionářů nevznikají žádná zvýhodnění.

   Dále se jednalo o okrskové soutěži, o jejíž pořádání nemá žádný sbor z okrsku zájem, a proto se soutěž zorganizuje společně v rámci okrsku.

   Hlavním bodem bylo projednání účasti členů v uniformách a s praporem na slavnostním otevření KD kdy proběhne svěcení budovy a hasičské techniky.

   Zúčastnili se: Tomáš Kučera čp. 29, Ladislav Kamarýt ml. čp. 34, Jaroslav Filip ml. čp. 7, Petr Filip čp. 32, Pavel Filip čp. 32, Pavel Vlach (Čechtice) čp. 9, Pavel Holejšovský st. čp. 40, Jiří Holejšovský st. čp. 16, Tomáš Martínek st. čp. 39, František Turek čp. 35, Petr Kučera čp. 29, Jan Staněk čp. 26, Lukáš Kučera čp. 29, Tomáš Martínek ml. čp. 39, Jiří Turek čp. 38, Jiří Filip čp. 20.

 

12. 4. 2013 - Slavnostní otevření kulturního domu „U Pitráků“

  - Slavnostní otevření kulturního domu „U Pitráků“ bylo pro Chmelnou velkým dnem, protože i tento objekt je další chloubou a dominantou obce a splněným snem mnoha chmelenských občanů.

   Tato slavnostní událost se plánovala a připravovala dlouho dopředu, aby se vše patřičně zvládlo a nachystalo. Hlavní přípravy i generální úklid celé budovy a jejího okolí se provedl ve čtvrtek a za odměnu bylo pro přítomné připraveno ovarové pohoštění.

   Slavnostní chvíle nastala v pátek 12. dubna 2013 od 17:00 hodin za přítomnosti mnoha občanů obce, pozvaných hostů a členů sboru dobrovolných hasičů Chmelná v uniformách, kdy uvítacím proslovem starosta obce Tomáš Martínek st. čp. 39 přivítal všechny přítomné a pronesl několik slov o nově dobudovaném kulturním domě. Potom požádal pozvaného čechtického pana faráře Zdzislawa Ciesielskieho, aby posvětil budovu a hasičskou techniku, která je uložená v přilehlé hasičské zbrojnici. Po společné modlitbě a světícím obřadu došlo k dalšímu důležitému kroku, k slavnostnímu přestřižení pásky v podobě trikolóry. Toho se ujali bývalí starostové Josef Jankovský čp. 4, Jiří Filip čp. 20 a současný starosta Tomáš Martínek st. čp. 39.

   Při vcházení do budovy hrála kapela Chmelařinka lidovou píseň „Ta chmelenská chasa mladá“, každý dostal u vchodu sklenici s aperitivem, se kterou si mohl přiťuknout se starostou obce. Když se všichni usadili, proběhlo uvítání v kulturním domě „U Pitráků“ a slavnostní přípitek. Poté následovalo stručné představení historie budovy od nejstarších dochovaných informací o událostech s ní spojených, přes průběh její přestavby až do současné doby. Tuto prezentaci s fotografiemi a poutavým komentářem Jiřího Follera st. čp. 37 všichni pozorně a se zájmem sledovali. Rozsáhlejší a podrobnější informace o historii budovy čp. 3, současného kulturního domu „U Pitráků“, se bylo možné dozvědět na tištěné prezentaci umístěné v přísálí, kterou z dochovaných informací, fotografií a ústního podání sestavil Tomáš Kučera čp. 29.

   Po seznámení s historií byla podávána slavnostní večeře, vepřo knedlo zelo, typické české jídlo, z kuchyně Miloslava Turka, který zajišťoval i další pohoštění, které bylo formou švédského stolu. Potom už začalo společné veselí a zábava při Chmelařince, s dobrým jídlem a pitím, které si všichni náležitě užili. V průběhu celého večera byly promítány fotografie nejen z historie a současnosti týkající se budovy čp. 3, ale i z jiných akcí a událostí, které se ve Chmelné odehrály.

   Tato slavnostní událost patřila za poslední dobu zase mezi jednu z nejvydařenějších akcí a snad se ve Chmelné na ní bude dlouho vzpomínat. Vybudování tohoto objektu stálo mnoho času, úsilí i nemalé finanční prostředky, a všichni si určitě přejeme, aby dlouho sloužil svému účelu, pro který byl budován.

   Bylo pozváno na 70 hostů, zástupců z okolních obcí, spolučlenů Mikroregionu Želivka, stavitelů, kteří se spolupodíleli na výstavbě a také zástupců z okolních hasičských sborů. Bohužel se ze všech pozvaných dostavil jen zlomek.

   Kapela Chmelařinka hrála ve složení: František Kučera čp. 29 – tenorsaxofon, zpěv, Josef Jankovský čp. 4 – altsaxofon, klávesy, Pavel Novák st. čp. 19. – trombon, zpěv, Jaroslav Filip st. čp. 7 – klávesy, Lukáš Novák čp. 19 – pozoun, Josef  Vógl (Miřetice) – bicí, Jaroslav Štolle (Vlašim) – basová kytara, František Vondráček (Vlašim) - saxofon

 

   Celý objekt lze všestranně využít. Rozměry sálu 10 x 20 metrů jsou dostatečné na kulturní využití (oslavy, plesy, zábavy, divadelní představení, …), pro sportovní aktivity (florbal, sálová kopaná, pohybová cvičení,…, výhledově, v omezeném rozsahu volejbal a tenis) a jiné akce (schůze, propagační, prodejní a prezentační akce, výstavy, školení…). Zázemí je odpovídající kapacitě budovy, kuchyň je plně vybavena pro pořádání a konání veškerých akcí a po domluvě je k dispozici i část hasičské zbrojnice, která slouží jako příruční místnost.

19. 4. 2013 – Schůze okrsku Zdislavice

- Ve Zdislavicích v hasičárně se konala okrsková hasičská schůze ohledně uskutečnění okrskové soutěže. Ta se uspořádá společnými silami z jednotlivých sborů okrsku. SDH Javorník zajistí lihoviny a nealkoholické nápoje, SDH Rataje pivo, SDH Kuňovice klobásy, SDH Chmelná poháry a diplomy, SDH Zdislavice zázemí a další materiální zabezpečení. Soutěž se bude konat ve Zdislavicích 25. května 2013 od 12:00 hodin. Schůze se zúčastnili zástupci ze všech sborů, za SDH Chmelná Tomáš Kučera čp. 29.

 

25. 5. 2013 - Okrsková soutěž ve Zdislavicích, pořádána zdislavickým okrskem. Této soutěže se SDH Chmelná nezúčastnil.

- V sobotu 25. května 2013 se ve Zdislavicích konala okrsková soutěž v požárním sportu okrsků Zdislavic a Trhového Štěpánova. Soutěž byla uspořádána společně sbory zdislavického okrsku, protože o její uspořádání neměl nikdo zájem. Náš sbor zajištoval poháry pro soutěžící a s organizací pomáhali Jaroslav Filip ml. čp. 7 a Martin Filip čp. 7. Náš sbor se této soutěže pro nezájem soutěžících nezúčastnil, protože v základních kolech postupové soutěže jsou na okrese Benešov vedením Okresního sdružení Benešov předepisovány Směrnice hasičských soutěží, které tyto soutěže činí pro některá družstva nezajímavými. Soutěž se skládala ze tří disciplín: pořadová příprava, běh na 100 metrů s překážkami a požární útok.

   Startovné bylo 100 Kč (bez občerstvení).

 

Výsledky soutěže

 (údaje jsou neúplné)

 

celkové

pořadí

družstvo - muži

pořadí

útoků

družstvo - muži

čas

útoku

pořadí

2. útoků

družstvo – ženy

čas

útoku

1.

Dubějovice

1.

Zdislavice B

25:09 s.

1.

Javorník

 

2.

Kuňovice

2.

Dubějovice

 

 

3.

Zdislavice B

3.

 

 

 

4.

Malovidy

4.

 

 

 

5.

Javorník

5.

 

 

 

N

Zdislavice A

7.

Zdislavice A

 

 

N

Miřetice

8.

Miřetice

 

 

 

 

Léto 2013 – Tréninky na soutěže.

- Soutěžní družstvo SDH Chmelná se na asfaltovém povrchu u místního kravína věnovalo přípravám na soutěže, kde trénovalo požární útoky. Při trénincích nebyl většinou problém s obsazením všech postů, protože se vždy sešlo dostatečné množství, převážně mladých hasičů. Časy tréninkových útoků byly 21:30 s., 19:30 s., 24:30 s. a 20:00 s., a pokud se šlo na dvě hadice B, byly ještě o tři vteřiny nižší.

   Družstvo bylo tvořeno z těchto soutěžících: Lukáš Kučera čp. 29 – koš, rozdělovač, Michal Filip (Čechtice) čp. 17 – proud, savice, Tomáš Kučera čp. 29 – savice, strojník, Jan Staněk čp. 26 – strojník, savice, Tomáš Martínek st. čp. 39 – strojník, Martin Filip čp. 7 – hadice B, Tomáš Martínek ml. čp. 39 – rozdělovač, Ladislav Kamarýt ml. čp. 34 – proud, koš, hadice B, Jiří Holejšovský ml. čp. 16 – proud, Jiří Foller ml. čp. 37 – proud.

                                                                                                                                      

6. 6. 2013 - Technická pomoc při odstraňování následků povodně.

- Jiřímu Filipovi čp. 20 byla zapůjčena hasičská stříkačka PS 8 s potřebnou výzbrojí na umytí nánosu bláta po povodni v areálu jejich firmy ve Zdislavicích (bývalý mlýn a pekárna).

 

22. 6. 2013 – Soutěž u příležitosti 135. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Křivsoudov v Křivsoudově. Náš tým ve své kategorii z 12ti družstev zvítězil s časem útoku 21:35 sekund.

- V sobotu 22. června 2013 se za velmi teplého počasí konala na křivsoudovském hřišti oslava 135. výročí založení SDH Křivsoudov a hasičská soutěž. Té se zúčastnilo celkem dvanáct družstev mužů, dvě družstva veteránů a družstvo dětí z Čechtic. Soutěž byla pěkně zorganizována, nechybělo ani bohaté občerstvení a během dne reprodukovaná hudba. Celý den moderoval a provázel mluveným slovem Tomáš Lichtenberg. Zpestřením dne byla zajisté pro všechny možnost nechat se vyvézt požární plošinou, která je používána ve SDH Onšov ze které bylo vidět nejen okolí, ale i hora Blaník.

   Vzhledem k nepřesným informacím o začátku soutěže, který byl plánovaný na 13. hodinu, přijelo soutěžní družstvo SDH Chmelná na soutěž před dvanáctou hodinou jako první. Po zjištění skutečnosti že pravidla pro provedení požárního útoku budou oproti obvyklým pozměněná, se chtěli Chmelenští soutěžící vrátit domů s tím, že útok na dvě hadice „B“ a tři „C“ proudy není natrénovaný. Po telefonické poradě starosta SDH Chmelná Tomáš Kučera, který také soutěžil, ale pro velkou pracovní vytíženost přijel až na samotný útok, tým přesvědčil o tom, že bude rozumnější improvizovat a soutěže se zúčastnit, než odjet a vzdávat se bez boje a snahy.

   Soutěž zahájily ukázkou požárního útoku čechtické děti, které zaběhly čas 31:40 sekund, potom byla soutěž kategorie „Historiků“, kde družstva z Křivsoudova a Strojetic předvedla požární útoky s historickými motorovými stříkačkami. Po nich už následovaly útoky mužů. Naše družstvo bylo na startovní listině jedenácté a šlo tedy v soutěži na řadu jako předposlední. Bylo také nutné si na zdárné provedení netradičního útoku sehnat potřebné vybavení, redukci na hadice („B“ – „C“) a ještě jednu proudnici, které nám ochotně půjčili ze SDH Strojetice. Průběh našeho pokusu se z pohledu samotných soutěžících zdál docela zdlouhavý, voda s malou prodlevou na koši šla ze stříkačky v 11. vteřině, proudaři byli u všech třech terčů včas, takže se mohli plně soustředit na sražení plechovek. Rozhodčí naměřili konečný čas 21:35 sekund. Po ukončení našeho pokusu už bylo skoro jasné, kdo bude ve výsledkové listině na nejvyšší příčce. Po útoku posledního družstva, SDH Košetice, už bylo stoprocentní, že to bude SDH Chmelná. Byl to pro nás překvapivý výsledek, protože výkony obměňovaného složení v týmu při pátečních trénincích, při kterých se z pěti pokusů na dvě hadice „B“ povedl pouze jeden, tomu nenasvědčovaly. Ještě před nastoupením na start slíbili dva chmelenští fanoušci, Jaroslav Filip ml. čp. 7 a Petr Kučera čp. 29, za vítězství sadu piv, takže se hned po zjištění předběžných výsledků objevilo u chmelenských hasičů 16 kelímkových Radegastů (-:

   Po skončení požárních útoků následovaly koupele v hasičské kádi, které bývají nezbytnou součástí požárních soutěží. Jeden takový křest v kádi absolvoval prvně soutěžící člen za SDH Chmelná Michal Filip (Čechtice) čp. 17, který v minulých letech soutěžil v dětských a žákovských družstvech ve SDH Čechtice.

   V závěru dne se ještě konala soutěž o „Nejrychlejší suchý předek“. Jednalo se o utkání čtyřčlenných družstev v roztažení 2 hadic „B“, rozdělovače a dvou útočných „c“ proudů bez vody na čas. Chmelenský sbor měl v tomto klání nasazena dvě družstva ve složení: 1. - Martin Filip čp. 7 – hadice „B“, Tomáš Martínek ml. čp. 39 – rozdělovač, Jiří Foller ml. čp. 37 – levý proud, Michal Filip (Čechtice) čp. 17 – pravý proud, 2. družstvo – Jan Staněk čp. 26 – hadice „B“, Tomáš Martínek ml. čp. 39 – rozdělovač, Jiří Foller ml. čp. 37 – levý proud, Michal Filip (Čechtice) čp. 17 – pravý proud. V této disciplíně druhé družstvo bylo celkově na 2. místě a první se umístilo na místě třetím.

   Soutěž byla zakončena nástupem, kde došlo k vyhodnocení a vyhlášení výsledků a předání cen. Hasiči z Křivsoudova měli vše pečlivě a dobře připraveno a večer letního slunečného dne provázela hudební produkcí kapela Vysoký Napětí.

   Do Chmelné se ze soutěže jelo s velkou slávou, protože se do vsi vezli tři poháry, z nichž byl pro sbor nejcennější za celkové první místo. Příjezd do vsi doprovázela velká radost a vítězné volání soutěžících „Je to doma“, ze kterého jistě každý poznal, že se chmelenským hasičům dařilo. Následovalo i několik oslavných koleček kolem parku na návsi a přípitek ze všech vybojovaných pohárů. Po uklizení techniky se jelo slavit zpět do Křivsoudova, pak i do Vlašimi, odkud se někteří vrátili v neděli kolem 7. hodiny. Důvod k oslavě byl opravdu veliký, protože prvního místa se SDH Chmelná naposledy povedlo dosáhnout před deseti lety, a to hned dvakrát. Jednou v květnu 2003 na okrskové soutěži ve Střechově, kde svojí roli sehrálo i hodnocení nechvalné pořadové přípravy, které nás posunulo na první místo před nepatrně lepší družstva a podruhé na den přesně 22. června 2003 při oslavách 120. výročí založení SDH Trhový Štěpánov.

   I přes počáteční zklamání z pozměněných pravidel požárního útoku, vítězství určitě dopomohlo k motivaci pro chmelenské soutěžní družstvo do další činnosti. Je to sport a v něm hrají roli nejen tréninky a přípravy, ale v tomto případě i trochu štěstí, protože takto pozměněná verze požárního útoku částečně prověří schopnosti týmů improvizovat a dosáhnout společného cíle.

  Našeho výsledku jsme dosáhli ve složení: Lukáš Kučera čp. 29 – koš, Tomáš Kučera čp. 29 – savice, Jan Staněk čp. 26 – strojník, Tomáš Martínek ml. čp. 39 – rozdělovač, Martin Filip čp. 7 – levý proud, Jiří Foller ml. čp. 37 – prostřední proud, Michal Filip (Čechtice) čp. 17 – pravý proud.

   Startovné bylo 200 Kč.

 
 

 

Zleva: Jiří Foller ml. čp. 37, Lukáš Kučera čp. 29, Tomáš Martínek ml. čp. 39, Michal Filip čp. 17, Martin Filip čp. 7,

Tomáš Kučera čp. 29, Jan Staněk čp. 26

 

Výsledky soutěže

Požární útoky

 

pořadí

družstvo

čas útoku

pořadí

družstvo - Historici

čas útoku

Nejrychlejší suchý předek

 

1.

Chmelná

21:35 s.

1.

Strojetice

47:07 s.

pořadí

družstvo

čas

2.

Onšov

23:16 s.

2.

Křivsoudov

60:03 s.

1.

Zdislavice B

13:50 s.

3.

Křivsoudov B

23:37 s.

 

2.

Chmelná B

 

4.

Chyšná

25:91 s.

pořadí

družstvo - Děti

čas útoku

3.

Chmelná A

15:47 s.

5.

Střítež A

26:17 s.

1.

Čechtice

31:40

4.

 

 

6.

Křivsoudov A

26:31 s.

 

5.

 

 

7.

Střítež B

26:59 s.

6- X

 

 

8.

Strojetice

29:59 s.

 

9.

Sněť

31:63 s.

 

10.

Košetice

35:06 s.

 

11.

Zdislavice B

35:90 s.

 

12.

Otročice

N

 

                   
 

 

29. 6. 2013 – XI. ročník soutěže v požárním útoku Ratajský pohár v Ratajích. V soutěži byl náš tým diskvalifikován a s neplatným pokusem skončil v celkovém pořadí z 20ti družstev na 18. místě.

  – V sobotu 29. června 2013 vyrazili členové soutěžního družstva SDH Chmelná na XI. ročník soutěže v požárním útoku o Ratajský pohár. Někteří se z předchozí oslavy narozenin v Miřeticích vrátili v 7 hodin ráno, a tak byli po probdělé noci společensky unaveni a málem zaspali hromadný odjezd do Rataj (-:

   Do soutěže se přihlásilo 26 družstev ze 14 okolních obcí. O nejrychlejší čas se bojovalo v kategoriích PS12 muži, PS8 muži a PS12 ženy, výjimku v rozdělení tvořilo pouze ženské družstvo Rataj. Holky se nezalekly útoku na tři béčka a postavily se na start s osmičkou i v mužské kategorii PS8. Pro každé družstvo byl stanoven jeden pokus. My soutěžili v PS 12.

První proběhly pokusy žen. Požární útoky mužů se prováděly současně v obou kategoriích. Družstvo SDH Chmelná bylo na čele startovní listiny a ke svému pokusu nastoupilo jako třetí. Před námi šli domácí z Rataj a hasiči ze Sedmpán. Oba dva týmy předvedly výborné výkony a pro naše družstvo byla tak laťka nasazena velmi vysoko. U našeho pokusu při náběhu na základnu levý proudař uklouzl, tím se zpozdil, nestihl včas vyběhnout ze základny a ještě se trochu zamotal do hadic pravého proudu. Voda ze stříkačky šla včas, takže se všechny hadice nepovedlo natáhnout až k terčům a byl problém je z velké dálky zasáhnout. Navíc ještě v závěru pravý proudař sestříkl levou plechovku, což je proti pravidlům a družstvo bylo v soutěži diskvalifikováno.

Požární útok se i přes dobré výkony na tréninku z předchozího dne nevydařil, byl neplatný, a v celkovém hodnocení byl na osmnáctém místě. Jelikož chmelenští hasiči odjeli ze soutěže před vyhlášením výsledků, byl sboru diplom přivezen sborem z Miřetic.

   SDH Chmelná soutěžilo ve složení: Ladislav Kamarýt ml. čp. 34 – koš, Michal Filip (Čechtice) čp. 17 – savice, Jan Staněk čp. 26 – strojník, Martin Filip čp. 7 – hadice B, Lukáš Kučera čp. 29 – rozdělovač, Jiří Holejšovský ml. čp. 16 – levý proud, Jiří Foller ml. čp. 37 – pravý proud.

   Startovné bylo 200 Kč.

Zleva: Michal Filip čp. 17, Ladislav Kamarýt ml. čp. 34, Jan Staněk čp. 26, Martin Filip čp. 7, Lukáš Kučera čp. 29, Jiří Holejšovský ml. čp. 16, Jiří Foller ml. čp. 37

 

Výsledky soutěže

 

pořadí

družstvo – muži (PS 12)

čas útoku

pořadí

družstvo – muži (PS 8)

čas útoku

pořadí

družstvo – ženy (PS 12)

čas útoku

1.

Zdislavice A

17:68 s.

1.

Rataje B

29:62 s.

1.

Louňovice

20:94 s.

2.

Sedmpány

20:43 s.

2.

Sedmpány

31:06 s.

2.

Rataje

22:20 s.

3.

Rataje A

20:58 s.

3.

Rataje A

33:00 s.

3.

Sedmpány

34:92 s.

4.

Rataje B

21:44 s.

4.

Rataje - Ženy

34:03 s.

4.

Kladruby B

42:95 s.

5.

Dubějovice

22:93 s.

5.

Pavlovice

37:59 s.

5.

Javorník

43:25 s.

6.

Kladruby

29:35 s.

 

6.

Kladruby A

45:31 s.

7.

Miřetice

31:02 s.

 

8.

Keblov

34:06 s

9.

Chlum

39:60 s.

10.

Zdislavice B

40:53 s.

11.

Radošovice

44:59 s.

 

12.

Pavlovice

46:75 s.

 

Chmelná

N

 

 

Křivsoudov

N

 

 

Zdislavice - veteráni

N

 

 

 

30. 6. 2013 – Porucha převodové skříně u požární stříkačky PS 12.

 – U kravína se trénoval požární útok, v jehož průběhu se porouchala převodovka stříkačky PS 12. Ta byla v dalších dnech vymontována a dána do opravy Josefu Jankovskému čp. 4.

   Převodovka byla pro zvýšení výkonu hasičské stříkačky PS 12 zakoupena v dubnu 2001 za 11,500 Kč. Montuje se místo mezikusu a je ideální pro zvýšení výkonu čerpadla pro slabší motory. U nás se jedná o motor o obsahu 1 600 cm3. Převodový poměr je 1:1,25, to znamená, jako kdyby u automobilu se čtyřstupňovou převodovkou byl zařazený 3. rychlostní stupeň.

 

5. 7. 2013 – Soutěž o Pohár starosty SDH Čechtice konané v Čechticích. V celkovém pořadí skončil náš tým v kategorii PS 8 na 4. místě.

- V pátek 5. července 2013, v den státního svátku, se soutěžní družstvo SDH Chmelná zúčastnilo soutěže o Pohár starosty SDH Čechtice konanou v Čechticích.

   Vzhledem k tomu, že se v předchozích dnech porouchala převodová skříň u stříkačky PS 12, která byla proto rozebrána, SDH Chmelná jel na soutěž s osmičkou a soutěžilo tedy v kategorii PS 8.

   Soutěž probíhala tak jako v předchozích letech se změnou v pravidlech, na kterou mají pořadatelé samozřejmě právo, jen na dvě hadice „B“. Na závěr požárních útoků ještě soutěžila dvě smíšené družstva Allstar, ve kterém běželo sedm závodníků, každý z jiného sboru, přičemž na pozicích sání byly ženy. V jednom běžel levý proud soutěžící ze Chmelné Jiří Holejšovský ml. čp. 16.

   Po útocích následovala soutěž „O nejrychlejší zadek“ (nejrychlejší sání). Za Chmelnou startovala dvojice, Ladislav Kamarýt ml. čp. 34 – koš a Michal Filip (Čechtice) čp. 17 – savice.

  SDH Chmelná soutěžilo ve složení: Ladislav Kamarýt ml. čp. 34 – koš, Michal Filip (Čechtice) čp. 17 – savice, Jan Staněk čp. 26 – strojník, Martin Filip čp. 7 – hadice B, Lukáš Kučera čp. 29 – rozdělovač, Jiří Holejšovský ml. čp. 16 – levý proud, Miroslav Lalouček ml. (Miřetice) – pravý proud.

   Startovné bylo 200 Kč.

. Zleva: Jiří Holejšovský ml. čp. 16 (zády), Miroslav Lalouček ml. (zády za Lukášem), Lukáš Kučera čp. 29, Martin Filip čp. 7, Jan Staněk čp. 26, Michal Filip (Čechtice) čp. 17, Ladislav Kamarýt ml. čp. 34

 

Výsledky soutěže

 (údaje jsou neúplné)

 

pořadí

družstvo – muži (PS 12)

čas útoku

pořadí

družstvo – muži (PS 8)

čas útoku

pořadí

Rychlý zadek

čas útoku

1.

Zdislavice A

16:54 s.

1.

 

 

1.

Zdislavice B

 

2.

Sedmpány A

16:63 s.

2.

 

 

2.

Zdislavice A

 

3.

 

 

3.

 

 

3.

Zdislavice A

 

4.

 

 

4.

Chmelná

 

 

 

 

5.

 

 

5.

Sedmpány A

28:72 s.

 

 

 

6.

 

 

6.

 

 

 

 

 

7.

 

 

7.

 

 

 

 

 

8.

 

 

8.

Sedmpány B

30:15 s.

 

 

 

9.

 

 

 

 

 

 

 

 

10.

Sedmpány B

30:93 s.

 

 

 

 

 

 

11.

 

 

 

 

 

 

 

 

12.

Zdislavice B

31:40 s.

 

 

 

 

 

 

13. - X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pořadí

družstvo – ženy (PS 12)

čas útoku

pořadí

družstvo – ženy (PS 8)

čas útoku

1.

 

 

1.

 

 

2.

 

 

2.

 

 

3.

 

 

3.

 

 

4.

 

 

4.

 

 

5.

 

 

5.

 

 

6.

Sedmpány

30:93 s.

6.

Sedmpány

29:26 s.

7. - X

 

 

7. - X