Jdi na obsah Jdi na menu
 


Činnost v roce 2006

31. 12. 2006
2. polovina ledna 2006 - Přípravy na 5. hasičský ples.
- Členové sboru se věnovali přípravám na 5. hasičský ples, který se uskuteční 28. ledna v kulturním domě v Otročicích. Tomáš Kučera, Jaroslav Filip ml. a Tomáš Martínek st. obcházeli chmelenské občany se vstupenkami na hasičský bál. Vybírali ceny do tomboly.
 25. ledna se v klubovně konala hasičská schůze, na které se projednávalo vše okolo zajištění a průběhu plesu.
 
17. 1. 2006 - Pohřeb člena SDH Chmelná.
– V borovnickém kostele se konal pohřeb pana Stanislava Staňka čp. 23. Též člena SDH Chmelná. Zemřel ve věku 93 let.
 Na pohřbu bylo 5 hasičů v uniformách.
 
21. 1. 2006 - Lyžařský zájezd do Chmelné u Českých Budějovic.
– Několik členů SDH Chmelná se zúčastnilo lyžařského zájezdu do Chmelné u Českých Budějovic. Tedy zájezdu, spíš to byl takový výlet několika nadšenců. Sešlo se totiž všehovšudy šest lidí. Tomáš Kučera, Petr Kučera, Jaroslav Filip ml., Pavel Jankovský, Pavel Filip čp. 32 a Petr Filip. Nejelo se tedy plánovaným autobusem, ale autem, Oplem Omegou kombi, do kterého jsme se vešli všichni a dostali jsme do něj i lyže a batohy. Jeli jsme sice pohodlným autem, ale dvouapůlhodinová jízda byla sama o sobě zážitek. Cestou se také vykonalo několik nezbytných přestávek na občerstvení. Vytahovali jsme i jednoho řidiče ze závěje. Cesta docela ubíhala.
 Po ubytování v ubytovně v obci Křemže, která byla od Chmelné, našeho cíle, asi šest kilometrů, jsme si došli na oběd do místní restaurace. Po obědě jsme vyrazili do Chmelné.
 Nejeli jsme sice přímo do vsi, ale na místní sjezdovku. Tam jsme dostali zdarma celodenní permanentku na vlek. Protože většina z nás na lyžích stála naposledy ještě na základní škole, byli jsme zvědaví jak to vše zvládneme. První jízda vlekem pro nás všechny dopadla kupodivu úspěšně. Samotné lyžování už bylo záležitostí zkušeností a šikovnosti každého jedince. Některým z nás to moc nešlo a tak byl víc na zemi než na lyžích. Ale přežili jsme všichni a dočkali se ve zdraví večera.
 Večer se konal ve Chmelné Myslivecký ples. Po ukončení našeho lyžařského umění jsme jeli na ubytovnu se připravit a převléct do společenského obleku. Na ples jsme jeli plesovým autobusem. V 19:45 hod. jsme přijeli do Chmelné, sál už byl téměř plný, co se u nás hned tak nevidí. Holt jiný kraj jiný mrav. Ples probíhal skvěle, výborně jsme se bavili a poznali mnoho nových lidí.
 Druhý den jsme vstávali okolo dvanácté hodiny. Uklidili jsme v ubytovně a po obědě vyrazili z Křemže zpět do Chmelné, kterou jsme si také prohlédli za denního světla. Potom jsme jeli znovu na sjezdovku a tam v pokladně vleku hovořili s několika Chmelňáky o všem možném, ale hlavně o uplynulém plese a dění v našich obcích. Rozhovor se protáhl až do večerních hodin. Domů jsme přijeli ve 21:30 hodin.

 Výlet se všem zúčastněným líbil, jen je škoda, že nejelo více lidí. No nevadí, snad to příště bude lepší. V létě nás totiž pozvali k nim na pečení selete a máme sebou vzít i naší kapelu Chmelařinku a plný autobus Chmelňáků.

Fotky z akce: http://tomaskucera.rajce.idnes.cz/2006_01._21_Lyzarsky_zajezd_do_Chmelne_u_Ceskych_Budejovic/

 
28. 1. 2006 - Pořádání 5. hasičského plesu v Otročicích s kapelou Žížalí dusot.
- Dopoledne probíhali poslední přípravy na hasičský ples. Shromažďovala se tombola, připravoval sál a topilo se.
 Večer začal samotný bál na kterém hrála kapela Žížalí dusot. Na programu bylo také předtančení.
 3. února byla v  klubovně hasičská schůze, kde bylo na programu vyhodnocení bálu.
 
31. 3. 2006 - Oslava 120. let SDH Zdislavice.
- Členi SDH Chmelná Tomáš Kučera, Jaroslav Filip ml. a Petr Kučera se zúčastnili ve zdislavickém kulturním domě oslavy 120. výročí založení hasičského sboru ve Zdislavicích. Na tuto oslavu byly pozvány sbory ze širokého okolí. Hrála kapela Triton.
 
11. 5. 2006 - Mytí návsi.
- Před tradiční poutí, která bude 14. května, se po celkovém úklidu myla stříkačkou PS 12 náves.
 
20. 5. 2006 - Technická pomoc při opravě studní.
- U spodních studní se opravovalo vyskružení jedné ze tří studničních šachet. K odčerpání vody se použila stříkačka PS 8.
 
27. 5. 2006 - Okrsková soutěž v Malovidech. V celkovém pořadí skončil náš tým, v němž soutěžilo jen pět členů, v naší kategorii z dvanácti družstev na třetím místě s časem útoku 31:56 s.
- V sobotu 27. května jsme jeli na okrskovou soutěž okrsků Zdislavic a Trhového Štěpánova do Malovid. Na tuto soutěž jsme sice jeli v pěti lidech, ale měli jsme cíl dobře se umístit a ukázat zdařilý požární útok.
Na místo konání se sjelo celkem dvanáct družstev mužů z obou okrsků. Soutěžilo se v běhu na 100 metrů s překážkami, pořadové přípravě a požárním útoku. Po zahajovacím nástupu byla ukázka hašení papírového modelu domu starou koňskou ruční stříkačkou.
 První disciplínou byl překážkový běh na 100 metrů, ve kterém zrovna moc nevynikáme a nepočítali jsme tedy s dobrými výsledky. Naši nejlepší závodníci dosáhli očekávaného výkonu, a součet třech nejrychlejších časů 69:06 sekund byl uspokojující. Tuto disciplínu zvládlo nejlépe družstvo Zdislavice A, ale ani ostatní soutěžící si nevedli špatně.
 Následující „disciplínou“ se stala pořadová příprava, která není mezi soutěžícími zrovna oblíbena a trénuje se většinou až na samotné soutěži.
 Poslední a nejatraktivnější disciplínou byl požární útok, na který se už všichni soutěžící i diváci těšili. Na řadu jsme druzí, po domácím družstvu. Útok se nám vydařil docela dobře a na to, že jsme ho provedli v pěti lidech, byl čas 31:56 sekund dobrý a na soutěži druhým nejlepším. Dále nás zajímaly nás výkony ostatních týmů, ale hlavně výkony obou družstev Zdislavických a družstva z Rataj.
 Závěrečný nástup a vyhlášení výsledků proběhlo před osmnáctou hodinou. Do konečného pořadí byly započítávány výsledky všech disciplín, i trestné body z pořadové přípravy. Skončili jsme z 12 družstev na třetím místě s časem útoku 31:56 s. a s celkovým časem 100:62 s. (součet třech nejlepších časů z překážek na 100 metrů a požárního útoku).
 Soutěž se pořadatelům vcelku zdařila. Po skončení jsme oslavovali náš výkon na místě.
 Našeho výsledku jsme dosáhli ve složení: Petr Kučera – koš, Tomáš Martínek – savice, strojník, překážky, Tomáš Kučera – hadice „B“, rozdělovač, Zdeněk Holejšovský (Čechtice) – levý proud, překážky, Jaroslav Filip ml. – pravý proud, překážky.
 
Takto celá soutěž dopadla
 
celkové
pořadí
(včetně trestných bodů)
družstvo
1.
Sedmpány
2.
Javorník A
3.
Chmelná
4.
Zdislavice A
5.
Rataje
6.
Kuňovice
7.
Javorník B
8.
Chlum
9.
Dubějovice
N
Malovidy
N
Zdislavice B
N
Keblov
 
pořadí
útoků
družstvo
čas
útoku
pořadí
100m
družstvo
čas
3 x 100m
1.
Javorník A
30:03 s.
1.
Zdislavice A
62:72 s.
2.
Chmelná
31:56 s.
2.
Kuňovice
66:78 s.
3.
Sedmpány
31:57 s.
3.
Sedmpány
67:97 s.
4.
Javorník B
31:84 s.
4.
Malovidy
69:01 s.
5.
Zdislavice A
34:22 s.
5.
Chmelná
69:06 s.
6.
Rataje
37:12 s.
6.
Javorník A
73:32 s.
7.
Chlum
40:37 s.
7.
Rataje
74:05 s.
8.
Dubějovice
45:54 s.
8.
Dubějovice
75:24 s.
9.
Kuňovice
50:00 s.
9.
Zdislavice B
77:44 s.
10.
Malovidy
N
10.
Chlum
77.75 s.
11.
Zdislavice B
N
11.
Javorník B
84:15 s.
12.
Keblov
N
12.
Keblov
N
11. 8. 2006 - Pohřeb člena SDH Chmelná.
– V borovnickém kostele se konal pohřeb pana Karla Filipa čp. 8. Též člena SDH Chmelná.
 Na pohřbu bylo 8 hasičů v uniformách.
 
27. 9. 2006 - Členská schůze na projednání koupě nových uniforem.
- V zasedací místnosti obecního úřadu se konala hasičská schůze při které se jednalo o nákupu nových hasičských uniforem. Rozhodlo se o koupi 10 kusů. Sbor poskytne na jejich nákup 10,000 Kč, zbytek bude zaplacen obcí Chmelná. Brali se míry na uniformy deseti přítomným členům sboru. Byli to.
 
2. polovina října. 2006 -Konaly se brigády v nové hasičské zbrojnici.
- František Kučera a František Turek upravovali a osazovali vrata do nové hasičské zbrojnice.
 
23. 11. 2006 - Nákup nových uniforem.
- Členové SDH Chmelná byli v Praze v hasičské výzbrojně pro nové hasičské uniformy, které si na místě zkoušeli.
 
13. 12. 2006 - Vybírání členských příspěvků za posledních šest let.
- Pokladník SDH Chmelná Jaroslav Filip ml. vybíral členské příspěvky od činných členů za posledních šest let. Do sboru se zpět přijalo několik staronových členů a několik členů nových.
 
14. 12. 2006 - Konala se v zasedací místnosti obecního úřadu výroční hasičská schůze SDH Chmelná.
- Schůze začala po ukončení zasedání obecního zastupitelstva. Neměla ovšem žádný program a nebyla přednesena ani žádná zpráva. Několik členů se zúčastnilo v nových hasičských uniformách. K občerstvení byly párky a pivo.
 Hrála kapela Chmelařinka. Ve složení: František Kučera – tenorsaxofon, Josef Jankovský – altsaxofon, Jaroslav Filip st. - klávesy, Jan Lejčko (Miřetice) – bicí, Pavel Novák st. – trombon, František Novák st. – harmonika.
Zúčastnilo se 11 činných členů, 6 přispívajících členů a 4 hosté.