Jdi na obsah Jdi na menu
 


Činnost v roce 2004

31. 12. 2004

 

2. polovina ledna 2004 – Přípravy na 4. hasičský ples.
- Členové sboru se věnovali přípravám na 4. hasičský ples, který se uskuteční 24. ledna v kulturním domě v Otročicích..
 16. ledna se konala hasičská schůze, na které se projednávalo vše okolo zajištění a průběhu plesu, který bude v kulturním domě v Otročicích.
 
25. 1. 2004 - Pořádání 4. hasičského plesu v Otročicích s kapelou Žížalí dusot.
- V sobotu 24. ledna od 8:00 hodin probíhali přípravy na 4. hasičský ples. Odpoledne se dolaďovala organizace a tombola.
 Začátkem roku bývá také, mimo jiné, čas plesové sezóny, a tak o zábavu a kulturní vyžití není ani v zimních měsících nouze. Také letos chmelenští hasiči přispěli s uspořádáním svého bálu svou troškou do mlýna. Jelikož ve Chmelné nejsou zatím vhodné podmínky pro takovouto akci, konal se bál opět v kulturním domě v nedalekých Otročicích. Znovu byla oslovena kapela Žížalí Dusot ze Salačovy Lhoty, která v minulých letech měla velký úspěch a mnoho lidí se tedy těšilo na jejich další produkci.
 Venku právě panovaly teploty přes dvacet stupňů pod nulou a kamna v sále byly roztopené naposledy o Silvestru, bylo nutné topit již od pátku, aby se do sobotního večera stačilo dosáhnout přijatelné teploty.
 V sobotu dopoledne už probíhali poslední přípravy, shromažďovali se ještě nějaké ceny do tomboly a upřesňovala se také organizace a průběh bálu. Tombola sice čítala menší počet výher než v minulých letech, ale ceny v ní byli opět lákavé a zajímavé. Mezi ty nejzajímavější patřili třeba: mikrovlnná trouba, akumulátorový šroubovák, sele na rožeň, poukaz na živé sele, rádio s CD přehrávačem, nebo rychlovarná konvice.
 Úderem osmé hodiny večerní mohl být bál úspěšně zahájen, sál se podařilo příjemně vytopit, muzikanti přijeli v dobré kondici a vše bylo připravené. Hned ze začátku se naplňoval sál lidmi, což kladně přispělo k dobré atmosféře a pořadatele velmi potěšilo. Na taneční parket se postupně scházeli tanečníci, v sále bylo živo a panovala dobrá nálada, vše tedy probíhalo tak jak má. Po dvacáté třetí hodině, kdy se prodávala tombola byla už téměř všechna místa k sezení obsazena. K občerstvení všech účastníků byl připraven výborný guláš a na žízeň a dobrou náladu posloužil nápojový bar přímo na sále, kde si mohl každý z širokého sortimentu něco vybrat, nebo vyzkoušet to, na co ho kdo pozval. Pozorní účastníci si také mohli všimnout neobvyklé pomůcky muzikantů, a to budíku, který vždy svým zvoněním oznámil hudebníkům konec přestávky a to, že je čas na další žížalí dusot. O přestávkách se většinou zvyšovala frekventovanost převážně v místě, kde byly v prodeji nápoje s větší procentovou hodnotou alkoholu. Další dění večera pokračovalo v nezměněném tempu, až do konce bálu. Končilo se asi v půl čtvrté ráno, ale nikomu se domů ještě moc nechtělo, tak ještě před samotným ukončením hudební produkce, na rozloučenou a specielně pro pořadatele muzikanti zahráli skladbu „Dlažební kostka“, která je známá hlavně v podání oblíbené skupiny Brutus.

 Tímto SDH Chmelná děkuje všem sponzorům za příspěvky do tomboly, otročickým hasičům za vstřícnost, muzikantům že dokázali svým vystoupením vytvořit příjemnou atmosféru a hlavně všem zúčastněným, kteří navštívili tuto kulturní událost. Doufáme, že se všichni příjemně bavili a že bál probíhal ke vší spokojenosti. Přejeme mnoho zdaru a těšíme se na shledanou při dalších akcí SDH Chmelná.

Fotky z akce: http://tomaskucera.rajce.idnes.cz/2004_01._24_Hasicsky_bal_SDH_Chmelna_-_Otrocice/

 
14. 5. 2004 – Mytí návsi.
- Před tradiční poutí, která bude 16. května, se po celkovém úklidu myla náves stříkačkou PS 12. Mytí se zúčastnili: Tomáš Kučera, Tomáš Martínek st., Petr Kučera, Marek Švejda (Vlašim) a Pavel Filip čp. 32.
 

Další aktivity SDH Chmelná v tomto roce nevyvíjel.

- Pro nezájem členů sboru se SDH Chmelná nezúčastnilo žádné soutěže, ani okrskové, která byla v Ratajích. Nekonala se ani výroční členská schůze sboru.