Jdi na obsah Jdi na menu
 


Činnost v roce 2002

31. 12. 2002
25. 1. 2002 – Organizování výroční okrskové schůze
- V budově obecního úřadu Chmelná se konala výroční hasičská schůze zdislavického okrsku. Host byl starosta OSH Benešov Josef Páv. Zúčastnili se sbory ze Chmelné, Chlumu, Zdislavic, Rataj, Malovid , Miřetic, Javorníka a Kuňovic.
 
5. 5. 2002 – Příprava na soutěžní sezónu.
- Zakoupili se v Praze pro soutěžní družstvo SDH Chmelná nová světlomodrá trika s krátkým rukávem s potiskem SDH CHMELNÁ na zadní straně a teplákové soupravy.
 Koupily se dvě nové proudnice na požární sport.
 
2. polovina května 2002 – Tréninky na soutěže, mytí návsi.
- Soutěžní družstvo SDH Chmelná se věnovalo přípravám na soutěže a na asfaltovém prostranství u kravína v Miřeticích trénovalo požární útok. Časy tréninkových útoků byly 22:30 s., 22:40 s., 25:00 s a 21:30 s.
- Před tradiční poutí, která bude 19. května, se po celkovém úklidu myla náves stříkačkou PS 12.
 
25. 5. 2002 - Okrsková soutěž v Javorníce. V celkovém pořadí skončil náš tým v naší kategorii ze čtrnácti družstev na třetím místě s časem útoku 21:53 s.
 - V sobotu 25. května se soutěžní družstvo SDH Chmelná zúčastnilo okrskové soutěže okrsků Zdislavice a Trhového Štěpánova v Javorníce, která se konala u příležitosti 90 výročí založení tamního sboru. Na této soutěži se poprvé objevila disciplíva – pořadová příprava.
 Po nástupu a splnění pořadové přípravy před tamní budovou obecního úřadu se všichni přesunuli na místo konání soutěže. nejprve soutěžili jednotlivci v běhu na 100 metrů s překážkami. Poté proběhly požární útoky. Naše soutěžní družstvo skončilo ze 14ti družstev na třetím místě s časem útoku 21:53 s. a s celkovým časem 88:97 s. (součet třech nejlepších časů z překážek na 100 metrů a požárního útoku).
 Našeho výsledku jsme dosáhli ve složení: Jiří Filip ml. čp. 24 (Praha) – koš, překážky, Tomáš Kučera – savice, Tomáš Martínek st. – strojník, překážky, Marek Švejda (Vlašim) – hadice „B“, Petr Nevšímal – rozdělovač, překážky, Zdeněk Holejšovský (Čechtice) – levý proud, překážky a Petr Filip čp. 32 – pravý proud, překážky.
 
Takto celá soutěž dopadla
(údaje jsou neúplné)
 
celkové
pořadí
družstvo
1.
Zdislavice A
2.
Zdislavice B
3.
Chmelná
4.
Rataje
5.
Sedmpány
6.
 
7.
 
8.
 
9.
 
10.
 
11.
 
12.
Javorník
13.
 
14.
Dubějovice
 
pořadí
útoků
družstvo
čas útoku
pořadí
100m
družstvo
čas
3 x 100m
1.
Zdislavice A
21:50 s.
1.
Zdislavice B
60:08 s.
2.
Chmelná
21:53 s.
2.
Zdislavice A
61:30 s.
3.
Zdislavice B
22:35 s.
3.
Chmelná
65:00 s.
4.
Rataje
35:93 s.
4.
Rataje
68:88 s.
5.
 
 
5.
 
 
6.
 
 
6.
 
 
7.
 
 
7.
 
 
8.
 
 
8.
 
 
9.
 
 
9.
 
 
10.
 
 
10.
 
 
11.
 
 
11.
 
 
12.
 
 
12.
 
 
13.
 
 
13.
 
 
14.
 
 
14.
 
 
 
 
1. polovina června 2002 – Tréninky na soutěže.
- Soutěžní družstvo SDH Chmelná se věnovalo přípravám na soutěže a na asfaltovém prostranství u kravína v Miřeticích trénovalo požární útok. Časy tréninkových útoků byly 21:30 s., 19:30 s., 24:30 s. a 20:00 s.
 
15. 6. 2002 - Okresní soutěž ve Vlašimi. V celkovém pořadí skončil náš tým z celkového počtu v naší kategorii na čtvrtém místě s časem útoku 21:53 s.
– V sobotu 15. června se soutěžní družstvo SDH Chmelná zúčastnilo okresní soutěže ve Vlašimi. Skončilo na čtvrtém místě s časem útoku 32:54 s. Soutěžilo se na nástřikové terče (2x 10 litrů). (součet čtyřech nejlepších časů z překážek na 100 metrů, jednoho času ze štafetového běhu s překážkami 4x100 metrů a požárního útoku). Našeho výsledku jsme dosáhli ve složení: Jiří Filip ml. čp. 24 (Praha) – koš, překážky, štafeta, Tomáš Kučera – savice, překážky, štafeta, Tomáš Martínek st. – strojník, překážky, štafeta, Marek Švejda (Vlašim) – hadice „B“, Petr Nevšímal – rozdělovač, překážky, štafeta, Zdeněk Holejšovský (Čechtice) – levý proud, překážky, štafeta, Petr Filip čp. 32 – pravý proud, překážky, štafeta, Jaroslav Filip ml. – překážky, štafeta a Pavel Vlach – překážky, štafeta.
 
Takto celá soutěž dopadla
(údaje jsou neúplné)
 
pořadí
družstvo - muži
čas útoku
1.
Zdislavice
29:24 s.
2.
Louňovice p. Bl.
 
3.
Bystřice A
 
4.
Chmelná
32:54 s.
5.
 
 
6.
(a další)
 
 
 
3. 8. 2002 – Soutěž o Podblanický pohár v Býkovicích pod Blaníkem. V celkovém pořadí skončil náš tým v naší kategorii z dvacetitří družstev na prvním místě s časem útoku 22:52 sekund.
- První srpnovou sobotu se soutěžní družstvo SDH Chmelná se zúčastnilo soutěže v požárním útoku o Podblanický pohár v Býkovicích pod Blaníkem. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií, PS 8 a PS 12. Ve své kategorii PS 12 si mezi ostatními soutěžními družstvy vedlo výborně. Skončilo z dvacetitří družstev na prvním místě s časem útoku 22:52 s.
 Našeho výsledku jsme dosáhli ve složení: Pavel Staněk (Čechtice) – koš, Tomáš Kučera – savice, Tomáš Martínek st. – strojník, Marek Švejda (Vlašim) – hadice „B“, Petr Nevšímal – rozdělovač, Zdeněk Holejšovský (Čechtice) – levý proud a Petr Filip – pravý proud.
 
Takto celá soutěž dopadla
(údaje jsou neúplné)
 
pořadí
družstvo – muži (PS 12)
čas útoku
1.
Chmelná
22:52 s.
2.
Louňovice B
23:69 s.
3.
Záhoří
24:66 s.
4.
Rataje B
 
5.
Zdislavice B
27:50 s.
6.
 
 
7.
 
 
8.
 
 
9.
 
 
10.
 
 
11.
 
 
12.
 
 
13.
 
 
14.
 
 
15.
 
 
16.
 
 
17.
 
 
18.
 
 
19.
 
 
20.
 
 
21.
 
 
22.
 
 
23.
Zdislavice C
N
 
pořadí
družstvo – muži (PS 8)
čas útoku
pořadí
družstvo - ženy
čas útoku
1.
Rataje A
37:30 s.
1.
Jindice
26:75 s.
2.
Ratměřice
41:78 s.
2.
Načeradec
32:43 s.
3.
Vračkovice
48:20 s.
3.
Ostředek
39:59 s.
4.
 
 
4.
 
 
5.
(a další)
 
5.
 
 
 
10. 8. 2002 – Pořádání III. ročníku soutěže o Pohár obce Chmelná v požárním útoku. V celkovém pořadí skončil náš tým v naší kategorii z dvanácti družstev na prvním místě s časem útoku 21:00 s.
-Druhou srpnovou sobotu pořádal SDH Chmelná soutěž v požárním útoku o Pohár obce Chmelná. Tak jako loni uvolnil obecní úřad Chmelná na zakoupení cen pro soutěžící finanční prostředky.
 Soutěž o Pohár obce Chmelná se tak jako v předchozích letech konala ve sportovním areálu v Miřeticích. Den předem jsme připravovali vše potřebné k zajištění organizace soutěže. Také závodní dráhu, kterou jsme si i několikrát ozkoušeli. Závodiště mělo start i základnu na asfaltovém podkladu a zbytek trati měl travnatý povrch, takže ideální podmínky pro požární útok.
 Po dvanácté hodině začala přijíždět soutěžní družstva, kterých se dohromady sjelo čtrnáct, z toho dvě družstvo žen z Louňovic pod Blaníkem a Smilkova. Na zahajovacím nástupu seznámil velitel SDH Chmelná všechny soutěžící s pravidly a programem celé soutěže. Soutěž proběhla dle pravidel požárního sportu, na dvě kola, z nichž lepší pokus se počítal do konečného hodnocení (sražení dvou plechovek bylo měřeno ruční časomírou).
 Ve třináct hodin začaly první pokusy. My jako pořádající jsme si vybrali startovní číslo jedna, abychom se mohli plně věnovat organizaci a průběhu soutěže.
   Vyhlášením výsledků a předáním cen byla soutěž ukončena. Družstvo SDH Chmelná skončilo na prvním místě s časem útoku 21:00 s. Získali jsme také do příští soutěže putovní pohár obceChmelná.
 Našeho výsledku jsme dosáhli ve složení: Pavel Staněk (Čechtice) – koš, Tomáš Kučera – savice, Tomáš Martínek st. – strojník, Marek Švejda (Vlašim) – hadice „B“, Petr Nevšímal – rozdělovač, Petr Filip čp. 32 – levý proud, Zdeněk Holejšovský (Čechtice) – pravý proud.
 
Takto celá soutěž dopadla
(údaje jsou neúplné)
 
pořadí
družstvo – muži (PS 12)
čas útoku
pořadí
družstvo - ženy
čas útoku
1.
Chmelná
21:00 s.
1.
Smilkov
38:70 s.
2.
Zdislavice A
21:60 s.
2.
Louňovice p. Bl.
48:20 s.
3.
Záhoří
22:20 s.
 
4.
 
 
 
5.
Zdislavice B
23:80 s.
 
6.
 
 
 
7.
 
 
 
8.
Zdislavice B
27:60 s.
 
9.
 
 
 
10.
 
 
 
11.
 
 
 
12.
 
 
 
Fotky z akce: http://tomaskucera.rajce.idnes.cz/2002_08_10_Pohar_obce_Chmelna_v_Mireticich/
 
17. 8. 2002 – V. ročník soutěže o Pohár obce Záhoří. V celkovém pořadí skončil náš tým v naší kategorii z devíti družstev na třetím místě s časem útoku 21:40 sekund.
-V sobotu 16. srpna se konal pátý ročník soutěže o Pohár obce Záhoří v požárním útoku. Sjela se sem soutěžní družstva nejen z okresu Benešov, ale i Tábora a Pelhřimova.
 V celkovém pořadí skončil náš tým v naší kategorii z šestnácti družstev na třetím místě s časem útoku 21:40 sekund.
 Dalším bodem dne byla soutěž „Miss hasička mokré tričko“. Ta se těší dosti velké divácké oblibě a není divu, protože takováto tečka za programem dne se hned tak nevidí. Ke spravedlivému hodnocení této soutěže byla porota pečlivě vybrána a to převážně z řad hasičů.
 Našeho výsledku jsme dosáhli ve složení: Jiří Filip ml. čp. 24 (Praha) – koš, Tomáš Kučera – savice, Tomáš Martínek st. – strojník, Marek Švejda (Vlašim) – hadice „B“, Petr Nevšímal – rozdělovač, Zdeněk Holejšovský (Čechtice) – levý proud a Petr Filip čp. 32 – pravý proud.
 
14. 9. 2002 – Memoriál Františka Procházky v Divišově. V celkovém pořadí skončil náš tým v naší kategorii z dvacetičtyř družstev na pátém místě s časem útoku 23:43 sekund.
- V sobotu 14. září jsme jeli na soutěž v požárním útoku do Divišova. Sjíždí se sem tradičně velký počet soutěžních družstev. Tento rok dorazilo do Divišova 24 družstev mužů a 15 družstev žen. Skončili jsme tedy z 24 družstev na 5. místě s časem útoku 23:43 s.
 Našeho výsledku jsme dosáhli ve složení: Jiří Filip ml. čp. 24 (Praha) – koš, Tomáš Kučera – savice, Tomáš Martínek st. – strojník, Marek Švejda (Vlašim) – hadice „B“, Petr Nevšímal – rozdělovač, Zdeněk Holejšovský (Čechtice) – levý proud a Petr Filip čp. 32 – pravý proud.
 
Takto celá soutěž dopadla
(údaje jsou neúplné)
 
pořadí
družstvo – muži (PS 12)
čas útoku
pořadí
družstvo - ženy
čas útoku
1.
Zdislavice A
20:96 s.
1.
Prosenická Lhota
25:45 s.
2.
Prosenická Lhota
22:13 s.
2.
Louňovice
28:00 s.
3.
Zdislavice B
22:33 s.
3.
Řehenice
28:07 s.
4.
 
 
4.
 
 
5.
Chmelná
23:43 s.
5.
 
 
6.
 
 
6.
 
 
7.
 
 
7.
 
 
8.
 
 
8.
 
 
9.
 
 
9.
 
 
10.
 
 
10.
 
 
11.
 
 
11.
 
 
12.
 
 
12.
 
 
13.
 
 
13.
 
 
14.
 
 
14.
 
 
15.
 
 
15.
 
 
16.
 
 
 
17.
 
 
 
18.
 
 
 
19.
 
 
 
20.
 
 
 
21.
 
 
 
22.
 
 
 
23.
 
 
 
24.
 
 
 
 
4. 10. 2002 – Memoriál kpt. Jaromíra Urbana v Českém Krumlově. V celkovém pořadí skončil náš tým z devadesátiosmi družstev na čtyřicátémčtvrtém místě s časem útoku 20:89 sekund.
- V sobotu 4. října jsme ráno před 5. hodinou jeli do Zdislavic, odkud jsme společně se zdislavickými družstvy jeli autobusem na soutěž do Českého Krumlova.
 Na memoriál kpt. Jaromíra Urbana v požárním útoku se tradičně sjíždí velký počet soutěžních družstev ze všech různých sborů. Je tedy pro každé družstvo stanoven jeden pokus. Závodí společně za stejných pravidel sbory dobrovolných a profesionálních hasičů a družstva mužů i žen. I ženy soutěží na tři hadice „B“ a jsou započítávány do stejného pořadí jako muži. Úroveň výkonů zúčastněných družstev je opravdu vysoká. Stává se, že v jedné vteřině se s nepatrnými rozdíly umístí i 15 družstev. Soutěží se na dva nástřikové terče (2x 10 litrů), vše je měřeno elektronickou časomírou, zobrazováno na světelné tabuli a zaznamenáváno do počítače. Výsledky jsou proto přesné a regulérní.
 Nám se náš pokus vydařil výborně a skončili jsme z 98 družstev na 44. místě s časem útoku 30:89 s. Z okresu Benešov jsme se umístili na nejlepším místě. Před námi nebylo ani jedno družstvo žen.
 Cestou domů jsme se také stavili na občerstvovací přestávce, která se všem cestujícím z našeho autobusu velice zamlouvala a líbila (-:
 Našeho výsledku jsme dosáhli ve složení: Jiří Filip ml. čp. 24 (Praha) – koš, Tomáš Kučera – savice, Tomáš Martínek st. – strojník, Marek Švejda (Vlašim) – hadice „B“, Petr Nevšímal – rozdělovač, Zdeněk Holejšovský (Čechtice) – levý proud a Petr Kirchner (Louňovice p. Bl.) – pravý proud.
 
13. 12. 2002 - Konala se v zasedací místnosti obecního úřadu výroční hasičská schůze SDH Chmelná.
- Schůzi zahájil starosta sboru Bohumil Turek.
2. bod, zprávu o činnosti za tento rok přednesl velitel sboru Tomáš Martínek st. Zmínil se mimo jiné o uspořádání hasičského plesu v Otročicích a o účasti na soutěžích.
3. bodě byla přednesena zpráva z Hasičské pojišťovny o povinném ručení na automobily
4.bod, pokladník sboru Jaroslav Filip ml. přednesl pokladní zprávu.
 Po krátké debatě byla schůze ukončena. K občerstvení se podával guláš a pivo.
 Zúčastnilo se 18 členů a 2 hosté.